BlogEngine.NET TR 1.4.5 Başarıyla Kuruldu

Eğer bu mesajı görüyorsanız, bu BlogEngine.NET TR 1.4.5'ün sorunsuz olarak kurulduğunu ve çalıştığı gösteriyor.

Bu aşamadan sonra tamamlamanız gereken bazı noktalar ise

Yazma İzinleri

Sistemi kullanarak bloglamaya başlamak için App_Data klasörüne yazma izni vermeniz gerekmektedir. Eğer sisteminiz bir alan sağlayıcı üzerinde tutuluyor ise, hesabınıza giriş yaparak bu izni verebilirsiniz. Eğer sorun yaşarsanız destek birimlerinden yardım alabilirsiniz. Tüm iletiler, yorumlar, ve eklentiler App_Data klasörü içerisinde XML bazlı tutulduğu için bu klasöre yazma izni vermeniz gerekmektedir.

Eğer sisteminizi Microsoft SQL Server, MySQL, VistaDB, ya da farklı bir veritabanına bağlamak istiyorsanuz  BlogEngine wiki sayfasına göz atmanızı öneririz.

Güvenlik

App_Data klasörüne yazma izni verdikten sonra, kullanıcı adı ve şifrenizi değiştirmelisiniz. Üst menüde bulunan Giriş sekmesi yardımıyla sisteme giriş yapın. Ön tanımlı olarak kullanıcı adı ve şifreniz "admin" dir. Daha sonra sağ tarafta açılan yönetim panelinden Kullanıcılar sekmesine girerek kullanıcı adı ve şifrenizi değiştirebilirsiniz.

Bu aşamadan sonra sisteminizi dilediğiniz gibi kişiselleştirerek kullanmaya başlayabilirsiniz.

Aramıza hoş geldiniz. 

BlogEngine.NET TR Ekibi

Ben Kimim ?

Celiker BahceciMerhabalar, ben Çeliker BAHÇECİ. 2004 den beri özel sektörde bilgisayar mühendisligi ve egitmenlik yapıyorum. Yine aynı yılın Ekim ayından beri sitemde .Net ile programlama ve hayat görüşüm ile ilgili makalelerimi yayınlıyorum. Blogum dışında Yazgelistir.com, mobilnedir.com gibi ineta kapsamındaki bir çok siteye Microsoft teknolojileri ile ilgili yazılar yazmaktayım.
Bu site ile sizinde hayatınızı anlamlandırmanızda bir parça katkımın olması dilegiyle...