İlk olarak hesabınızın 1 GB a çıkması için şunları yapmalısınız


1- Önce
www.hotmail.com dan hotmail hesabınaza giriniz

2- Sağ üst tarafdan  "Options" , oradan ise dan kişisel bilgilerinizi düzenlemek için "personal"
      Country: United States
      State: Florida
      zip code: 33332 yapınız

3- "language" seçenegine girin "ingilizce" yapın sonra

4- Kayıt edip çıkınız. 
Daha sonra hotmail Türkçe yapmak içinse

0- Normal hesabınıza giriş yaptıgınız da şifreniz ile, yukarıda adres çubugunda "http://" den sonra "by18fd.bay18" ama bu sizde 17 yerine 21 , 29 veya başka bir sayı olabilir bu hesabınız oldugu MSN  server inin numarası. Aşagıda rakam geçen yerde siz sizinkini kullanacaksınız. Aşagıda "18" yazan yere sizin server nonuzu yazacaksınız.

1- Kullanıcı adı ve şifreniz ile hotmail hesabına normal bir giriş yapılır.

2- Sonra o pencerenin yani  internet explorer in adres satırına " http://by18fd.bay18.hotmail.msn.com/cgi-bin/Accountclose " yazılır. Enter tusuna basilir. (Sizin server no kaç ise 18 yerine onu yazın.", aşagıdaki örnek hesapda 137 mesela :

3- Çıkan ekranda "Close My Account" butonu tıklanır. Ve hesabınızın kapatıldığına dair bir ekran gelir. Meraklanmayın hesabınız kapatılmıyor. Sadece uzun zaman girilmemişte aktif değilmiş hale getiriliyor. İşlem tamam pencereyi kapatın. 

4- Sonra tekrar hesabınıza normal kullanıcı adınız ve hesabınıza, hiç bir şey olmamış gibi, yeni pencere ile giriş yapın "http://www.hotmail.com/" dan. Gelen ekranda " Activate My Account " butonuna tıklayın.

 


5- Karşınıza kullanım sözleşmesinin olduğu "Term of Use" sayfası gelecek. Burdaki butonlara tıklamıyoruz. Yani ne kabul nede kabul etmeme butonuna tıklamayın.

6- Adres çubugunda yazan adresin en sonuna, en son harfin yanına   " &_lang=tr " yazısını ekleyip (buradan kopyalayıp, tam sonuna yapıştırın) ve enter tuşuna basınız. Yazılar arasında boşluk olmasın. Yani aşagıdaki gibi:Az önce karşınıza gelen kullanım sözleşmesi bu sefer türkçe olarak karşısınıza gelecek. " Kullanım Koşulları " olarak

7- Burda "Kabul ediyorum" butonuna tıklayın.

8- Evet artık hotmail hesabınız tamamen Türkçe , turkce hotmail , hotmail turkce MSN Space inize türkçe yapın,

Sorumluluk tamamıyle size ait ben yanlizca bilgiyi paylaşmak amaçlı tavsiyede bulunuyorum...
şu zamana kadar bi sorun çıkarmadı hep sorunsuz oluyor.